Wojewódzki etap konkursu
Dnia 18 marca 2016 r. na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Jeleniewie odbył się wojewódzki etap XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
W konkursie udział wzięły czteroosobowe drużyny reprezentujące poszczególne parki krajobrazowe województwa podlaskiego: Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi, Suwalski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej.

Ostatecznie zwyciężyła reprezentacja uczniów z Puszczy Knyszyńskiej, która pojedzie na ogólnopolski finał do Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie. Natomiast nasza drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy znalazła się na III miejscu podium, wśród najlepszych drużyn województwa.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Opiekunowie zostali uhonorowani ciekawymi książkami przyrodniczymi i pakietami edukacyjnymi.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy rozległej wiedzy przyrodniczej. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Agaty Sasak za przygotowywanie uczniów do konkursów.

Dodana: 21 marzec 2016 14:37

Zmodyfikowana: 21 marzec 2016 14:37